„Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Utworzono dnia 07.01.2021

W Szkole Podstawowej nr 9 w Szczecinie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, wszystkie klasy włączyły się do akcji Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Ambasadorem akcji w roku 2020 był Kamil Stoch.

Uczniowie podczas cyklu zajęć zdalnych z pedagogiem szkolnym oraz nauczycielką informatyki zdobyli wiedzę na temat dlaczego należy pomagać, jak pomagać innym, jak angażować się w życie społeczne w trosce o siebie i innych oraz jak sprawić aby każdy w naszej szkole czuł się dobrze. Bardzo ważne było zwrócenie uwagi na bycie dobrym kumplem. Podczas nauki zdalnej - kiedy nie zawsze jest łatwo -  jest to szczególnie ważne.

Bycie dobrym kumplem jest to podstawa, dlatego przez cały czas staramy się aby w naszej szkole panowała atmosfera tolerancji i życzliwości.

Podczas Dnia Tolerancji, który był integralną częścią akcji, uczniowie zdobyli wiedzę na temat tolerancji i życzliwości wobec innych. Wzięliśmy udział w kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.

Życzliwość towarzyszy nam na co dzień. Nawet podczas nauki zdalnej i braku bezpośredniego kontaktu staramy się dać uśmiech innym. Dlatego Samorząd Uczniowski z opiekunami panami Danielem i Krzysztofem oraz paniami Mirelą i Jolą przesłali kartkę z życzeniami online dla wszystkich, a grupa najmłodszych przedszkolaków z panią Asią nagrała dla wszystkich piękne pozdrowienia. Dla naszych uczniów były również ciekawe zajęcia online na temat życzliwości prowadzone przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego a także plakaty, kolaże, „Kodeks Życzliwości”.

Wszystkie klasy sumiennie przystąpiły także do realizacji zadań.

W ramach akcji ze swoją życzliwością jako Samorząd Uczniowski wyszliśmy poza mury naszej szkoły, m.in. do Klubu Aktywnego Seniora, Stowarzyszenia „Stołczyn po Sąsiedzku”, Rady Osiedla a także Animal Control, Jadłodzielni. Nie zapomnieliśmy też o akcji „Razem na Święta”.

Nasza społeczność szkolna to Dobrzy Kumple

Bądź kumplem, nie dokuczaj